Rio 2016: Pulchna bramkarka bohaterką igrzysk

Inne
Rio 2016: Pulchna bramkarka bohaterką igrzysk
fot. Twitter.com

Teresa Patricia Almeida, bramkarka reprezentacji Angoli w piłce ręcznej jest jak na razie jedną z najbarwniejszych postaci igrzysk w Rio. Poza kapitalną dyspozycją na parkiecie wyróżnia się też… potężną posturą. Kobieta waży prawie 100 kg, ale jest z tego dumna! –Kocham swoje ciało! – mówi bramkarka.

Teresa Patricia Almeida w swoim kraju znana jest jako Ba. Już po dwóch spotkaniach na igrzyskach została bohaterką całej Angoli, a także kibiców w Rio! Gdyby nie ona, koleżanki miałyby ogromne problemy z pokonaniem rywalek. W spotkaniu z Rumunkami fantastycznie powstrzymała jedną z najlepszych zawodniczek świata - Cristinę Neagu. Bramkarka poprowadziła Angolę do zwycięstwa. W drugim meczu na turnieju w Rio miała aż 41% skutecznych interwencji i znów w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu swojego zespołu.

 


Bramkarka potrafi kapitalnie interweniować, ale według wielu ekspertów pomaga w jej tym… duża powierzchnia ciała. 28-latka waży 98 kg! W środowisku handballa pojawiło się wiele ironicznych głosów na temat wymiarów zawodniczki, ale ona kompletnie się tym nie przejmuje. Gabaryty nie przeszkadzają jej w ekwilibrystycznych paradach.


Myślicie, że jak większość kobiet ma z tego powodu kompleksy? Nic z tego! – Kocham swoje ciało – mówi Ameida. Mimo to bramkarka po igrzyskach zamierza przejść na dietę. W grudniu wychodzi za mąż i chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo. – Wraz z moim narzeczonym chcemy wziąć ślub. Muszę przejść na dietę po turnieju. Chcę się zmieścić w suknię ślubną – zdradza Angolka.


Ba jest uwielbiana przez kibiców w Rio. Po meczach zawsze musi zarezerwować czas na „selfie” ze swoimi fanami. Zawodniczka jest niesamowicie pogodną i wesoła osobą. Nie sposób jej nie lubić. Ma fantastyczne relacje z koleżankami z reprezentacji. To właśnie ona buduje atmosferę w drużynie. Po wygranych spotkaniach wśród cieszących się Angolek Ba znajduje się w centrum wydarzeń. Jest wdzięczną osobą do pracy z operatorami kamer, którzy często pokazują ją na pierwszym planie. W końcu jest gwiazdą tej reprezentacji!

 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze