FEN 13: Dlaczego warto obejrzeć galę w Gdyni?

Sporty walki

Gala Fight Exclusive Night 13 będzie już trzecim wydarzeniem z cyklu Summer Edition. Po Sopocie i Kołobrzegu, przyszła pora na Gdynię. W karcie walk znajduje się aż 13 pojedynków - pięć w karcie wstępnej o osiem w karcie głównej. Kto 13 sierpnia zdoła zdobyć serca trójmiejskich kibiców?

W karcie wstępnej swoje umiejętności zaprezentują m.in. bracia Rajewscy - Jakub oraz Robert, Aleksander Georgas, Kamil Gniadek, a Bartosz Chyrek w kategorii półśredniej zmierzy się z Ireneuszem Szydłowskim.

Zmagania w karcie głównej rozpoczną Nikodem Szymański i Bartłomiej Kopera, który na FEN 11 pokonał Sebastianę Kotwicę. Następnie na zasadach K-1 Jarosław Daschke podejmie mniej doświadczonego, ale głodnego sukcesu Marcina Stopkę. W Gdynii nie zabraknie również rywalizacji kobiet na najwyższym poziomie. Róża Gumienna już po raz trzeci zaprezentuje się w klatkoringu FEN, a po dwóch zwycięstwach przyjdzie jej mierzyć się z utytułowaną Kamilą Bałandą.

Niezwykle ciekawie zapowiada walka w kategorii lekkiej na zasadach MMA pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Jackiem Kreftem. Zawodnicy dotyczczas mierzyli się ze sobą dwukrotnie, a stan rywalizacji wynosi 1 do 1. Kreft do pojedynku na FEN 13 przystępuje po zwycięstwie nad Adamem Golonkiewiczem, natomiast Ziółkowski po przegranej z Romanem Szymańskim w walce o pas FEN w kategorii lekkiej. Doświadczenie jest zdecydowanie po stronie "Golden Boya", ale to "Łamator" w gdyńskiej Arenie będzie mógł liczyć na wsparcie swojej publiczności.

Po występach na FEN 11 w Warszawie do klatkoringu powrócą również Marcin Szreder oraz Arkadiusz Wrzosek. 39-latek z Palestry Warszawa w klatkoringu spotka się ze zdobywcą Pucharu Świata i medalistą mistrzostw Europy Arturem Bizewskim. Natomiast 24-letni Wrzosek podejmie triumfatora Pucharu Polski w K-1 Kryspina Kalskiego.

Kartę walk FEN 13 zakończą dwa pojedynki na zasadach MMA. W Fight Exclusive Night zadebiutuje Marcin Gułaś, który w kategorii ciężkiej zmierzy się z Michałem Wlazło. Atutem Gułasia będzie walka w parterze, Wlazło natomiast zdecydowanie lepiej czuje się w stójce. Obaj zawodnicy na co dzień trenują w Trójmieście i prywatnie znają się doskonale, choć w klatkoringu zapowiadają prawdziwą wojnę.

Wisienką na torcie gdyńskiej gali będzie zestawienie w kategorii piórkowej. Piotr Hallmann znany z występów dla UFC podejmie głodnego sukcesu Kamila Łebkowskiego. "Bomba" znajduje się na fali dziewięciu zwycięstw, a w ostatnich zagranicznych występach błyskawicznie nokautował swoich rywali. "Płetwal" po sześciu walkach w UFC udanie powrócił do startów i pokonał wymagającego Jasona Poneta, a teraz spróbuje swoich sił w nowej dywizji wagowej. Obaj nie ukrywają, że marzą o występach w UFC, a już w sobotę zobaczymy, który z nich wykonana mały krok w kierunku amerykańskiej organizacji.

Karta walk FEN 13:

Walka wieczoru:

MMA, -66 kg: Kamil Łebkowski - Piotr Hallmann

Karta główna:

MMA, -70 kg: Marian Ziółkowski - Jacek Kreft

MMA, +93 kg: Marcin Gułaś - Michał Wlazło
K-1, +93 kg: Arkadiusz Wrzosek - Kryspin Kalski
K-1, -98 kg: Artur Bizewski - Marcin Szreder
K-1, -65 kg: Kamila Bałanda - Róża Gumienna
K-1, -70 kg: Marcin Stopka - Jarosław Daschke
MMA, -68 kg: Nikodem Szymański - Bartłomiej Kopera

Karta wstępna:

MMA, -77 kg: Ireneusz Szydłowski - Bartosz Chyrek
MMA, -77 kg: Kamil Gniadek - Klemens Ewald
MMA, -66 kg: Aleksander Georgas - Robert Rajewski Jr
K-1, -70 kg: Jakub Rajewski - Karol Kruzel
MMA, -80 kg: Karol Trzebiatowski - Paweł Kordylewicz

 

W załączonych materiałach wideo zapowiedź gali FEN 13 oraz zapowiedź walki wieczoru.

 

Transmisja gali FEN 13 w sobotę od godziny 19:00 w Polsat Sport Fight oraz od godziny 20:00 w Polsat Sport.

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie