KSW 36: Matusewicz - Mazur, czyli Zielona Góra kontra Leszno

Sporty walki
KSW 36: Matusewicz - Mazur, czyli Zielona Góra kontra Leszno
fot. Materiały prasowe

Dwóch niepokonanych i niezwykle obiecujących zawodników kategorii lekkiej Tomasz Matusewicz (2-0, 2 KO) z Rio Grappling Zielona Góra i Mariusz Mazur (3-0, 1 KO, 2 Sub) ze Strefy Walki Leszno otworzy kartę walk gali KSW 36, 1 października w Zielonej Górze.

20-letni Matusewicz będzie nie tylko jedynym reprezentantem gospodarzy podczas jesiennego wydarzenia, ale również najmłodszym zawodnikiem debiutującym na galach KSW. Zielonogórzanin mimo młodego wieku to trzykrotny zwycięzca Amatorskiego Pucharu KSW oraz od niedawna posiadacz purpurowego pasa BJJ. W dwóch ubiegłorocznych zawodowych występach perspektywiczny zawodnik dwukrotnie kończył rywali uderzeniami w parterze.

 

Trzy lata starszy Mazur ma o jedno zwycięstwo zawodowe więcej. Lesznianin jest autorem jednego z najbrutalniejszych nokautów w polskim MMA w zeszłym roku, kiedy na gali w Tarnowie Podgórnym ciosem z prawej ręki pozbawił przytomności Filipa Sadowskiego.

 

Dodatkowego smaczku starciu otwierającemu galę KSW 36 dodaje miejsce zamieszkania obu zawodników. Zielona Góra i Leszno to od lat zacięci rywale na żużlowych arenach, a mecze tych drużyn zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców w obu miastach.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze