Rio 2016: Odwołane regaty przełożone na czwartek

Inne
Rio 2016: Odwołane regaty przełożone na czwartek
fot. PAP

Odwołane w środę z powodu deszczu i zbyt silnego wiatru wyścigi wioślarskie na olimpijskim torze regatowym zostały przełożone na czwartek. W tym dniu rozegrane zostaną m.in. trzy finały z udziałem polskich osad.

W zaplanowanych na środę finałach miały wystąpić dwie polskie czwórki podwójne - kobieca (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska) oraz męska (Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski). Ostatecznie wszystkie wyścigi zostały przełożone na czwartek, a pierwsze starty zaplanowano na 13.30 czasu polskiego.

 

Oprócz czwórek podwójnych o medale powalczą w czwartek Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej.

 

"Prognozy pogody na czwartek wskazują, że siła wiatru osłabnie, więc patrzymy na możliwość rozegrania zawodów z realnym optymizmem" - powiedział Matt Smith dyrektor wykonawczy Światowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Dodał, że wszystkie osady, które wezmą udział w 22 biegach zostały poinformowane o zmianach w terminarzu.

 

Już po raz drugi organizatorzy igrzysk zostali zmuszeni do odwołania regat. Wcześniej uczynili to w niedzielę, gdyż zbyt silny wiatr, który przewracał nawet parasole i stoliki w ogródkach kawiarni oraz restauracji ulokowanych w pobliżu toru Lagoa Rodrigo de Freitas, uniemożliwiał przeprowadzenie rywalizacji na akwenie

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie