Węgierski odpowiednik Phelpsa? Trzecie złoto pływaczki Hosszú!

Inne
Węgierski odpowiednik Phelpsa? Trzecie złoto pływaczki Hosszú!
fot. PAP

Katinka Hosszu we wtorek zwyciężyła finałowy wyścig na 200 metrów stylem zmiennym i tym samym zdobyła już trzeci złoty medal w trakcie trwających w Rio de Janeiro igrzysk olimpijskich. Reprezentantka Węgier nadal ma szansę na zdobycie czwartego złotego medalu w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym.

Wydawało się, że pływalnia zostanie zdominowana przez Katie Leedcky oraz Michaela Phelpsa, ale do wymienionej dwójki dołączyła niespodziewanie Katinka Hosszu. Węgierska pływaczka we wtorek zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem zmiennym, a wcześniej zwyciężyła również na 100 metrów stylem grzbietowym oraz w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. 27-latka w wyścigu na 200 metrów czasem 2:06.58 pobiła również rekord olimpijski.

Hosszu zyskała pseudonim "Żelazna Dama", a wszystko ze względu na jej umiejętność wielokrotnych startów w jednej sesji. Reprezentantka Węgier we wtorek zrezygnowała jednak ze startów na 200 metrów stylem motylkowym, aby zregenerować odpowiednio organizm na finał 200 metrów stylem zmiennym, który ostatecznie zakończył się jej zwycięstwem.

Hosszu wystartuje jeszcze w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Jeśli w tej konkurencji udałoby się jej zwyciężyć, to wyrównałaby wynik Kristin Otto. Wschodnioniemiecka pływaczka w 1988 roku podczas igrzysk w Seulu zdobyła cztery złote medale w konkurencjach indywidualnych.

 

Michael Phelps w trakcie igrzysk w Rio zdobył do tej pory również trzy złota, a były to kolejno 19., 20. i 21. złoty medal olimpijski w jego karierze.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze