Brazylia dwa pierwsze mecze turnieju olimpijskiego bezbramkowo zremisowała. Ich rywalami były reprezentacje RPA i Iraku, więc od całej drużyny oczekiwano łatwych i efektownych zwycięstw. Tymczasem piłkarze nie potrafili zdobyć ani jednej bramki za co najbardziej oberwało się Neymarowi, który zdaniem kibiców, jako lider powinien wziąć odpowiedzialność za grę zespołu na siebie. Frustracja wśród Brazylijczyków - dla których każdy inny rezultat niż złoto olimpijskie na igrzyskach we własnym kraju będzie porażką - jest najbardziej zauważalna wśród młodego pokolenia fanów.

 

Podczas gdy męska kadra zawodziła, brazylijskie piłkarki zdobyły osiem bramek. Nie dziwią więc takie obrazki...

 


Chłopiec imieniem Bernardo tak tłumaczy swoją zmianę na koszulce: "Marta jest pasjonatką, uwielbia grać w piłkę. To pokazuje, ze kobiety rozumieją futbol. Myślę, że Marta zasługuje na to by być na koszulce bardziej niż Neymar".

 

Na meczach reprezentacji kobiet można nawet usłyszeć głośne okrzyki "Marta jest lepsza niż Neymar".

 

Brazylijka pięciokrotnie zdobywała nagrodę FIFA dla najlepszej piłkarki roku. Jest pod tym względem rekordzistką oraz najmłodszą zwyciężczynią (wśród graczy najmłodszy jest Brazylijczyk Ronaldo, który nagrodę otrzymał, tak jak Marta, w wieku 20 lat). W reprezentacji narodowej jej bilans to ponad sto występów i ponad sto goli!

 

Kibice po grupowych meczach Canarinhos kapitana kadry bardziej zapamiętają z prób wymuszenia faulu niż ze spektakularnych akcji, których oczekuje się od gwiazdy FC Barcelony. Tak Neymar podczas meczu z Irakiem próbował nabrać sędziego...

 

 

Obie drużyny zdołały jednak awansować do ćwierćfinałów turnieju. Męska reprezentacja zmierzy się z Kolumbią, a żeńska z Australią.