Rosjanin bardzo dobrze znany jest polskim kibicom po tym jak 6 października 2015 roku zastąpił na stanowisku trenera Legii Henninga Berga. Pod jego wodzą stołeczny klub po roku przerwy odzyskał mistrzostwo Polski.

 

Z Legią w sezonie 15/16 triumfował także w Pucharze Polski, ale mimo sukcesów trener i klub nie doszli do porozumienia w sprawie dalszej współpracy.

 


Czerczesow został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem kadry podczas czwartkowego posiedzenia komitetu wykonawczego rosyjskiej federacji. Według informacji rosyjskich mediów trener ma zarobić ok. 2 miliony euro. Razem z Czerczesowem przy kadrze pracować będą Gintaras Stauce, Mirosław Romaszczenko i Władimir Panikow, którzy pomagali mu również przy Łazienkowskiej. Asystenci zarobią łącznie 2,8 mln.

 

Poza warszawskim klubem Rosjanin prowadził jeszcze m.in. austriackie FC Kufstein i FC Wacker Tirol, a także Tereka Grozny i Dynamo Moskwa. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza, a w barwach Spartaku Moskwa zagrał przeciwko Legii w Lidze Mistrzów w 1995 roku.

 

Na stanowisku trenera Rosji zastąpił Leonida Słuckiego, który po nieudanym występie reprezentacji narodowej na Euro 2016 podał się do dymisji. W trzech meczach grupowych przeciwko Anglii, Słowacji oraz Walii jego podopieczni zdobyli zaledwie jeden punkt.