Druga z rzędu porażka rywala Legii w lidze

Piłkarze Dundalk FC, rywale Legii Warszawa w decydującej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, przegrali w irlandzkiej ekstraklasie na wyjeździe 1:2 z Bray Wanderers. Obrońcy tytułu, mimo drugiej z rzędu porażki, a łącznie czwartej w sezonie, wciąż są liderem.

Dundalk FC prowadził od 12. minuty po golu Daryla Horgana, ale jeszcze przed przerwą stracił pierwszego gola, a w 80. minucie - drugiego.

To druga z rzędu ligowa porażka mistrza kraju. Kilka dni wcześniej rywale Legii ulegli na wyjeździe Galway United 0:1.

Przeciwnik mistrza Polski grał w składzie: Gary Rogers - Sean Gannon, Paddy Barrett, Andy Boyle, Dane Massey - Chris Shields, Stephen O’Donnell - John Mountney (70. Darren Meenan), Robbie Benson (66. Ciaran Kilduff), Daryl Horgan - David McMillan (82. Michael O’Connor).

Zespół Dundalk FC w 20 występach zgromadził 46 punktów. O sześć wyprzedza ekipę Cork City, która jednak rozegrała dwa mecze mniej.

Mecze 4. rundy kwalifikacji Champions League zaplanowano na 17 sierpnia w Dublinie i sześć dni później w Warszawie. Zwycięzca rywalizacji awansuje do fazy grupowej LM.