Efektowne przełamanie Brazylii, ale Neymar znów bez gola

Po dwóch bezbramkowych remisach z RPA i Irakiem brazylijscy piłkarze w końcu pokazali się swoim kibicom z przyzwoitej strony. Gospodarze turnieju pokonali Danię wynikiem 4:0 i awansowali do dalszej fazy turnieju. Mimo, iż drużyna Canarinhos zdemolowała duńską defensywę, na liście strzelców nie pojawił się lider drużyny, Neymar.

Pierwsze dwa turniejowe spotkania sprowadziły na Brazylijczyków sporo krytyki. Gospodarze, którzy mierzyli się z mało wymagającymi rywalami nie potrafili zdobyć choćby bramki. W trzecim meczu jednak przełamali blokadę i trafili do siatki Duńczyków aż czterokrotnie.

W 26. minucie spotkania wynik otworzył zawodnik Santosu Gabriel Barbosa, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy gola dołożył pozyskany ostatnio przez Manchester City Gabriel Jesus. Na początku drugiej Duńczyków dobił jeszcze Luan, a w na dziesięć minut przed końcem meczu ponownie piłkę do siatki posłał Barbosa.

Po raz kolejny na listę strzelców nie zdołał wpisać się Neymar, na którego kibice liczą najbardziej. Zawodnik miał jednak udział przy trzecim golu.

Dzięki zwycięstwu Canarinhos awansowali z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału. Duńczycy mimo porażki również zagrają dalej, ponieważ ich grupowi rywale podzielili się punktami w równoległym meczu.

W ćwierćfinale Brazylia zmierzy się z Kolumbią i to właśnie ten mecz zapowiada się najciekawiej jeśli chodzi o następną rundę turnieju. Dania zagra natomiast z Nigerią.

Brazylijczycy, mimo iż w historii futbolu uchodzą za potęgę, jeszcze nigdy nie zdobyli złotego medalu igrzysk olimpijskich. Na 12 dotychczasowych startów w turnieju olimpijskim trzy razy zajmowali drugie miejsce (ostatnio w 20212 roku w Londynie) oraz dwukrotnie zdobywali brązowy krążek. Turniej w Rio mia być przełomowym momentem, jednak dwa pierwsze mecze wzbudziły w brazylijskich kibicach co do tego wiele wątpliwości.

Piłka nożna mężczyzn, grupa A: Brazylia - Dania 4:0 (2:0).

Bramki: Gabriel Barbosa (26, 80), Gabriel Jesus (40), Luan (50).