Rio 2016: Obrońca tytułu również poza turniejem piłkarskim!

Inne
Rio 2016: Obrońca tytułu również poza turniejem piłkarskim!
fot. PAP/EPA

Piłkarska reprezentacja Meksyku podzieliła los Argentyny i również odpadła w fazie grupowej z turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W środę miejscowego czasu przegrała z Koreą Południową 0:1. Przed czterema laty w igrzyskach w Londynie Meksyk zdobył złoty medal.

Grupę C wygrała Korea Południowa - siedem punktów, przed Niemcami (pięć), którzy rozgromili Fidżi aż 10:0. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w ćwierćfinałach.

 

Meksyk z czterema punktami zajął w swojej grupie trzecie miejsce. Od kilku dni miał jednak utrudnione zadanie. Kontuzje wyeliminowały dwóch zawodników, w tym bohatera poprzednich igrzysk, strzelca dwóch goli w finale - Oribę Peraltę. Drugim był Rodolfo Pizarro.

 

Peralta po niedzielnym meczu z Fidżi (5:1) miał złamany nos, a Pizarro doznał złamania kości strzałkowej w prawej nodze.

 

Podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku Peralta spisywał się znakomicie - zdobył cztery bramki, w tym dwie w finale w Brazylią (2:1). Obecny turniej również rozpoczął dobrze. W meczu z Niemcami (2:2) zdobył jedną z bramek, a drugą... Pizarro.

 

Z turnieju piłkarskiego odpadła również występująca w grupie D Argentyna, mająca w dorobku dwa złote medale olimpijskie (2004, 2008). W ostatniej kolejce zremisowała z Hondurasem 1:1 i zajęła trzecie miejsce. Awans z tej grupy wywalczyły Portugalia i Honduras.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze