Rio 2016: Pochwała i Szczepański na piątym miejscu

Inne
Rio 2016: Pochwała i Szczepański na piątym miejscu
fot. PAP

Kajakarze górscy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała uplasowali się na piątej pozycji slalomu C2. Złoty medal zdobyli Słowacy Ladislav i Peter Skantarowie.

Polacy w finale popłynęli bardzo dobrze, lecz niestety nie na tyle szybko, by stanąć na podium. Do trzeciego miejsca, które przypadło Francuzom, biało-czerwonym zabrakło 1,73 sekundy. Srebrny medal zdobyła osada Wielkiej Brytanii.

 

Kajakarze KKK Kraków powtórzyli w Brazylii wynik z igrzysk w Londynie. W tej konkurencji jedyny dotychczas w historii medal olimpijski dla Polski w kajakarstwie górskim, srebrny, wywalczyli w Sydney w 2000 roku Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski.

Szczepański i Pochwała byli jedynymi biało-czerwonymi, którzy wystąpili w finale igrzysk w Rio de Janeiro. W K1 kobiet zabrakło do tego celu sekundy Natalii Pacierpnik, która ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu. W C1 Grzegorz Hedwig odpadł w półfinale, zajmując 12. lokatę, a w K1 Maciej Okręglak nie przebrnął eliminacji, kończąc zmagania na 18. pozycji.

RK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie