Rio 2016: Polacy katami Argentyny! Skróty ostatnich meczów (WIDEO)

Inne

Reprezentanci Polski w swoim trzecim meczu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zmierzą się z Argentyną. Najnowsza historia występów biało-czerwonych przeciwko zespołowi z Ameryki Południowej jest... rewelacyjna. Od 2010 roku wygraliśmy wszystkie 14 spotkań z zespołem Albicelestes, ostatni z nich zaś w czerwcu tego roku w ramach rozgrywek Ligi Światowej. Zapraszamy na skróty ostatnich meczów przeciwko Argentynie!

Argentyńczycy koncertowo rozpoczęli olimpijskie zmagania, po dwóch meczach fazy grupowej wykręcając jeszcze lepsze statystyki niż reprezentanci Polski. Zawodnicy z Ameryki Południowej stracili zaledwie jednego seta, dość niespodziewanie wysoko rozprawiając się z Iranem i broniącymi tytułu Rosjanami. Czwartkowy pojedynek z Polską będzie więc bezpośrednim bojem o pierwsze miejsce w grupie B.

Bilans biało-czerwonych przeciwko Argentynie jest fantastyczny: od 2010 roku pokonaliśmy najbliższych rywali w każdym oficjalnym spotkaniu! 14 kolejnych zwycięstw stawia podopiecznych Stephane'a Antigi w roli faworyta spotkania na szczycie grupy. Czy Polacy przedłużą kapitalną serię i zrobią olbrzymi krok do fazy pucharowej turnieju olimpijskiego?

W ostatnich trzech latach spotykaliśmy się z najbliższymi rywalami trzykrotnie - w ramach mistrzostw świata (2014 - 3:0), Pucharu Świata (2015 - 3:1) i Ligi Światowej (2016 - 3:1). Ostatnie czternaście spotkań to komplet zwycięstw biało-czerwonych przy bilansie setów 42:13.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze