Zagumny: Jak grałem w kadrze to się stresowałem. Teraz to czysty relaks

Inne

Mistrz świata z 2014 roku Paweł Zagumny podsumował mecz polskich siatkarzy z reprezentacją Argentyny podczas igrzysk w Rio. Rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej opowiedział, jak to jest przeżywać sukcesy reprezentacji w roli kibica oraz wskazał zawodnika meczu. - Stresowałem się, jak byłem na boisku. Teraz to jest czysty relaks. Chłopaki grają bardzo dobrze. Muszę pochwalić Grzegorza Łomacza, który rozegrał kapitalne spotkanie - stwierdził popularny "Guma".

Bożena Pieczko: Jak oceni Pan ten dzisiejszy pojedynek. Niby trzy sety, ale wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

 

Paweł Zagumny: Pierwsze dwa sety gładko wygrane. Troszeczkę sami wybiliśmy się z rytmu przez zmiany w czasie drugiego seta. Trzeci to nerwówka do samego końca. Cieszy fakt, że mecz zakończony zwycięstwem.

 

Trzy mecze, i trzy wygrane to świetny początek. Jeśli chodzi o personalia kogo wyróżnił by Pan na boisku?

 

Jak już powiedziałem świetny Grzegorz Łomacz. Tak naprawdę nie można przyczepić się do żadnego z chłopaków. Wszyscy zagrali bardzo dobrze. Nikt się nie wyróżniał negatywnie. Wszyscy na plus. Nawet zmiennicy zagrali bardzo poprawnie i wnieśli nową jakość

 

Kolejny mecz z "Wielką" Rosją. No właśnie patrząc na ich ostatnie występy to nie tak wielką.

 

Myślę, że to będzie prawdziwy test dla naszej reprezentacji. Wiadomo Rosjan nigdy nie można lekceważyć nawet jeżeli są w gorszej formie, trzeba ich szanować do końca i świętować dopiero po ostatnim gwizdku.

 

Cała rozmowa z Pawłem Zagumnym w załączonym materiale wideo.

Bożena Pieczko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze