Milik notuje pierwsze trafienie i dodaje do niego asystę!

W meczu Napoli z Herthą Berlin swoją pierwszą bramkę dla włoskiego klubu zdobył Arkadiusz Milik. Polak strzelił gola na 3:1, ale swój udział miał także przy trafieniu numer cztery. Napastnik notuje zatem bardzo dobry występ – jako zmiennik skończył mecz i z golem i z asystą.

Polski zawodnik strzelił gola w 70. minucie towarzyskiego meczu. Polak dostał podanie od Marka Hamšíka, okazał się szybszy od obrońców Herthy, a następnie przeskoczył bramkarza niemieckiego klubu i strzelił debiutanckiego gola w barwach Napoli.

Wcześniej do siatki trafiali Hamšík (’38) i Jose Callejon (’54). Natomiast pierwszą bramkę spotkania zdobył w 24. minucie Vedad Ibišević z Herthy.

Napoli podwyższyło jeszcze wynik w 83. minucie, a asystę przy trafieniu Driesa Mertensa na 4:1 zanotował Milik. Gol był wynikiem dobrej współpracy Polaka, Hamsika i strzelca.

Milik na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania, a na murawie zameldował się razem z Piotrem Zielińskim.

Napoli notuje tym samym świetną passę. We wcześniejszych sparingach piłkarze Maurizio Sarriego pokonali klub z Nicei 3:0 oraz wyfrali z Monaco 5:0. Serie A startuje 20 sierpnia, a Napoli rozpocznie ligowy sezon meczem z Pescarą.

Dla Herhy mecz z włoską ekipą był ostatnim sprawdzianem przed pierwszą rundą DFB-Pokal (20 sierpnia), gdzie ich rywalem będzie Jahn Regensburg. Zmagania w Bundeslidze rozpoczną natomiast 28 sierpnia od rywalizacji z Freiburgiem.