Następca Milika odpalił, ale Ajax Amsterdam nie dał rady Rodzie Kerkrade (WIDEO)

Ajax Amsterdam mimo ogromnej dominacji nie potrafił pokonać Rody Kerkrade. Podopieczni Petera Bosza jedynie zremisowali 2:2 na Amsterdam Arenie. Bramki dla gospodarzy zdobył następca Arkadiusza Milika - Kasper Dolberg.

Bohaterem Ajaxu okazał się młody Dolberg. Duńczyk już w 8. minucie otworzył wynik spotkania. Roda potrafiła jednak szybko odpowiedzieć. Do wyrównania po dziewięciu minutach doprowadził Adil Auassar. Na tym strzelanie w pierwszej połowie się nie zakończyło. Tuż przed zejściem do szatni ponownie na listę strzelców wpisał się Dolberg. Kapitalnym występem 18-latek potwierdził, że jest godnym następcą sprzedanego do Napoli Milika.

Mimo świetnego spotkania Dolberg nie może być pewny miejsca w pierwszym składzie. Z Chelsea Londyn Ajax wypożyczył Bertranda Traore, który będzie poważnym kandydatem do gry w pierwszym składzie.

Ajax był zdecydowanie lepszy i miał więcej jakości. To gospodarze przez 73% czasu gry utrzymywali się przy piłce. Stworzyli sobie 22 sytuacje przy jedynie 7 gości, ale nie przełożyło się to na wynik. W doliczonym czasie Rodę uratował Tom van Hyfte strzelając bramkę dającą upragniony remis.