Pierwsza porażka Śląska! Kolejne zwycięstwo Arki

W spotkaniu piątej kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia 2:0 pokonała Śląska Wrocław. Była to pierwsza porażka w tym sezonie podopiecznych Mariusza Rumaka, a także... pierwsza stracona bramka. Zwycięstwo gospodarzom swoimi bramkami dali Marcus Vinicius da Silva i Rafał Siemaszko.

Od pierwszych minut to Arka była zespołem lepiej zorganizowanym. Gospodarze zadomowili się na połowie rywala. Już w 9. minucie Michał Marcjanik urwał się obrońcom, ale w kapitalnej sytuacji posłał piłkę ponad bramką. Na prowadzenie podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie musieli jednak długo czekać. Pięć minut później dynamiczną, dwójkową akcją popisali się Marcin Warcholak i Miroslav Bożok. Ten pierwszy został wycięty w polu karnym przez Piotra Celebana i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Marcus da Silva.

Gospodarze szybko strzeloną bramką uporządkowali sobie przebieg spotkania. Śląsk potrafił jedynie zagrozić po rzutach wolnych, ale Alvarinho i tak strzelał za lekko lub niecelnie…

W drugiej części gry Arka miała kolejne szanse do zdobycia bramki. Najpierw niedokładnie uderzył Dariusz Zjawiński, a w 67. minucie piłka zatrzepotała w siatce! Mateusz Szwoch i Marcus da Silva spróbowali ładnej, kombinacyjnej akcji. Udało im się rozmontować obronę rywala, ale zdaniem arbitra Brazylijczyk był na spalonym…

Śląsk ambitnie walczył o odrobienie strat. Trener Mariusz Rumak robił ofensywne zmiany, ale to Arka jako miała ostatnie słowo w tej rywalizacji. W 88. minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Rafał Siemaszko i precyzyjnym strzałem umieścił ją między nogami Mariusza Pawełka.

Była to pierwsza porażka Śląska w tym sezonie. Po pięciu kolejkach podopieczni trenera Rumaka mają na koncie 6 punktów. Arka zanotowała swoje trzecie zwycięstwo i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcus Vinicius (14-karny), 2:0 Rafał Siemaszko (88).

Żółte kartki: Arka Gdynia: Dariusz Zjawiński, Miroslav Bożok. Śląsk Wrocław: Mariusz Pawelec, Ostoja Stjepanovic, Łukasz Madej, Adam Kokoszka, Kamil Biliński.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 9 507.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius, Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (38. Adam Marciniak), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok (83. Adrian Błąd) - Dariusz Zjawiński (65. Rafał Siemaszko).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Lasza Dwali - Kamil Dankowski (46. Łukasz Madej), Filipe Goncalves, Ostoja Stjepanovic, Ryota Morioka (46. Andras Gosztonyi), Alvarinho - Bence Mervo (81. Kamil Biliński).