Premier League: Porażka mistrza na inaugurację! Kapustka bez debiutu

W pierwszym meczu sezonu 2016/17 Premier League beniaminek Hull City pokonał mistrza Anglii, Leicester City, 2:1 (1:0). Po raz pierwszy od 25 lat aktualny czempion przegrał na inaugurację rozgrywek. Całe spotkanie na ławce rezerwowych w ekipie "Lisów" spędził Bartosz Kapustka.

W zgoła innych nastrojach oba zespoły wchodziły w ten sezon. Leicester po sensacyjnym mistrzostwie ma nadzieję, że piękny sen szybko się nie skończy. Drużyna z Hull natomiast targana jest rozmaitymi problemami. Tylko kilkunastu zdrowych zawodników, brak trenera oraz prawdopodobne zmiany własnościowe spowodowały, że "Tygrysy" przez wielu z miejsca zostali skazani na spadek.

W pierwszej połowie Hull świetnie się broniło, blokując strzały Mahreza i Vardy'ego, samemu wyprowadzając piorunujący cios w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym znakomitą interwencją popisał się Kasper Schmeichel, a do dobitki złożyli się Abel Hernandez i Adama Diomende. Strzał z przewrotki był tak zachwycający, że przez kilka minut nie wiadomo było, kto jest zdobywcą bramki. Ostatecznie gola przypisano temu drugiemu.

Leicester wyrównało ledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części gry dzięki przezentowi Mike'a Deana. Sędzia przyznał bowiem rzut karny za faul na Demaraiu Grey'u sprzed szesnastki. Z jedenastu metrów nie pomylił się Riyad Mahrez. Wbrew pozorom mistrzowie nie poszli za ciosem i w 57. minucie precyzyjnym strzałem Robert Snodgrass wyprowadził Hull na prowadzenie. Menedżer "Lisów" Claudio Ranieri próbował gonić wynik, wprowadzając Shinjiego Okazakiego i Leoandro Ulloę. Roszady nie przyniosły jednak spodziewanego efektu, więc już w pierwszym meczu nowego sezonu doszło do sporej sensacji.

Hull City - Leicester City 2:1 (1:0)

Bramki: Adama Diomande 45'+1, Robert Snodgrass 57' - Riyad Mahrez 47' (k)

Hull: Eldin Jakupovic - Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, Curtis Davies, Andrew Robertson - David Meyler, Tom Huddlestone, Sam Clucas - Robert Snodgrass, Abel Hernandez, Adama Diomande. Trener: Mike Whelan

Leicester: Kasper Schmeichel - Danny Simpson (83' Leonardo Ulloa), Luis Hernandez, Wes Morgan, Christian Fuchs - Riyad Mahrez, Danny Drinkwater, Andy King (69' Daniel Amartey), Demarai Gray (68' Shinji Okazaki) - Jamie Vardy, Ahmed Musa. Trener: Claudio Ranieri

Żółte kartki: Davies, Clucas (Hull), Fuchs, Simpson (Leicester)

Sędzia: Mike Dean

Widzów: 20 137