Rio 2016: Hope Solo - największa skandalistka kobiecego futbolu

Inne
Rio 2016: Hope Solo - największa skandalistka kobiecego futbolu
fot. PAP/EPA

Hope Solo jest bez wątpienia jedną z najbarwniejszych postaci igrzysk w Rio. Amerykańska skandalistka najpierw prowokowała zdjęciami w mediach społecznościowych, a w ćwierćfinałowym meczu podstępem próbowała rozproszyć rywalkę wykonującą rzut karny. Cała Hope Solo!

Amerykanka jeszcze przed wyjazdem do Brazylii potężnie zdenerwowała gospodarzy igrzysk. Wszystko za sprawą zdjęcia zamieszczonego na Twitterze. Bramkarka jawi się tam w kapeluszu z siatką zakrywającą twarz i specjalnym preparatem odstraszającym komary. Solo twierdziła, że wirus Zika przenoszony przez komary może być ogromnym niebezpieczeństwem igrzysk. Brazylijczycy byli oburzeni zachowaniem Amerykanki. Odebrali to jako wyśmiewanie swojego kraju. W pierwszym meczu na tym turnieju każdy jej kontakt z piłką był wygwizdany przez rozgoryczonych kibiców.

Złota medalistka igrzysk z 2008 i 2012 roku nie potrafiła zbyt długo utrzymać w ryzach swojego gorącego charakteru. Już w meczu ćwierćfinałowym wpadła na kolejny niebanalny pomysł. W rywalizacji ze Szwecją doszło do serii rzutów karnych. W ostatniej kolejce Amerykanki były pod ścianą. Na jedenasty metr powędrowała Lisa Dahlkvist. Miała asa w rękawie. Jej trafienie dawało awans Szwedkom. Solo posunęła się do ostatecznych kroków. Chcąc rozproszyć rywalkę poprosiła o… zmianę rękawic. Szwedka z uśmiechem na twarzy skwitowała pomysł rywalki i z dużym spokojem wyeliminowała obrończynie tytułu z gry.

Po meczu bramkarka skrytykowała postawę rywalek. – Ograniczały się tylko do gry długimi podaniami. Nie chciały grać w piłkę. Szwedki to grupa tchórzy – powiedziała.


Te historie z Rio to nic w porównaniu do innych „wyskoków” Solo. Ma na swoim koncie liczne zatargi z policją, pobyt za kratkami i wiele szalonych imprez dla których rezygnowała z treningów. Wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami” i brała udział w nagich sesjach dla amerykańskich magazynów.

 

– Czasami opuszczałam treningi i jechałam ze znajomymi zabawić się do Las Vegas. Bawiliśmy się całą noc – napisała w swojej autobiografii.


Solo pochodzi z trudnego domu. Ojciec miał wyrok za defraudację. Matka była alkoholiczką. Bramkarka ma przyrodnią siostrę, do której pojechała po jednej z kłótni ze swoim mężem. Pijana gwiazda zakończyła tę wizytę… na komisariacie. Pobiła się ze swoim siostrzeńcem, a przy okazji oberwała jej siostra.


Solo zawsze gromadziła wokół siebie szalonych ludzi. Od 2012 roku partnerem Amerykanki jest były futbolista - Jerramy Stevens. Pewnej nocy w trakcie zgrupowania reprezentacji narodowej para ukradła związkowy bus. Pijani zakochani pojechali na imprezę. Nie obyło się to bez konsekwencji. Solo została zawieszona przez związek na 30 dni.


Bramkarka ma za sobą także epizod związany z dopingiem. Przed igrzyskami w Londynie znaleziono w jej organizmie śladowe ilości zabronionej substancji. Związek jednak nie zdecydował się na ukaranie zawodniczki, która wróciła z tego turnieju ze złotym medalem.

 

Solo w Londynie udzieliła wywiadu amerykańskiej stacji ESPN, w którym w kontrowersyjny sposób opowiedziała o sekretach wioski olimpijskiej. - Sportowcy kochają się w czasie igrzysk. To powszechne zjawisko. Jesteś na jedynej takiej imprezie i chcesz z niej mieć jak najwięcej wspomnień. Różnych, zarówno tych z boiska, jak i tych seksualnych – zaznaczyła bramkarka.


W całej palecie skandali trzeba dostrzec sukcesy sportowe zawodniczki. Nikt nie zaprzeczy, że jest to jedna z najlepszych piłkarek świata. Była najlepszą sportsmenką w USA, dostała Złotą Rękawicę w 2011 i 2015 roku. Została trzecią najlepszą piłkarką świata 2011 roku. To tylko kilka sukcesów bramkarki, która ma wielu fanów, ale tyle samo wrogów. Pewni możemy być jednego. O Hope Solo jeszcze nie raz będzie głośno. Nie tylko z powodów czysto sportowych…

 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze