Rio 2016: Kerber rywalką Puig w finale

Wiceliderka światowego rankingu Angelique Kerber awansowała do finału olimpijskiego turnieju tenisistek w Rio de Janeiro. Niemka polskiego pochodzenia pokonała Amerykankę Madison Keys (nr 7.) 6:3, 7:5 i w decydującym meczu zagra z Portorykanką Monicą Puig.

Pierwszy set pojedynku Kerber z prezentującą w ostatnich miesiącach świetną dyspozycję Keys był wyrównany do stanu 3:3. Kolejne trzy gemy wygrała wiceliderka WTA.

W drugiej partii, przy stanie 5:4 dla Kerber, Amerykanka obroniła cztery piłki meczowe i doprowadziła do remisu 5:5. Następnie jednak Niemka wygrała bardzo zacięty gem przy swoim serwisie, a później "przełamała" rywalkę, zwyciężając w drugim secie 7:5.

W sobotnim finale jej rywalką będzie nieźle spisująca się w tym roku Monica Puig. Portorykanka, 34. obecnie w światowym rankingu, pokonała rozstawioną z numerem 11. Czeszkę Petrę Kvitovą 6:4, 1:6, 6:3