Rio 2016: Polska - Szwecja. Skrót ostatniego meczu (WIDEO)

Mecz Polska - Szwecja będzie miał ogromne znaczenie dla jednej i drugiej drużyny. Jeśli chcemy wyjść z grupy, musimy wygrać. W takim przypadku rywale definitywnie stracą szanse na awans. Zobaczcie skrót ostatniego meczu Polska - Szwecja.

Ostatni mecz Polski i Szwecji miał miejsca podczas EHF Euro 2016. Biało-czerwoni wygrali 26:24, dzięki czemu zajęli siódme miejsce na tym turnieju.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, oglądaliśmy walkę bramka za bramkę (3:3, 5:5), a Polacy nie potrafili początkowo odskoczyć rywalom - obijali słupki i poprzeczki szwedzkiej bramki, w której dobrze spisywał się Mikael Appelgren. Polakom udało się uzyskać przewagę w 22. minucie, prowadzili wówczas czterema bramkami (10:6), ale w kolejnych minutach okres przestoju pozwolił piłkarzom ręcznym Trzech Koron odrobić straty (10:10). Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

W drugiej części spotkania nadal oglądaliśmy wyrównane starcie. Szwedzi wyszli na prowadzenie po dwóch trafieniach Philipa Stenmalma (12:14), biało-czerwoni odrobili szybko straty i znów wynik długo oscylował wokół remisu (15:15, 18:18, 20:20). Po trafieniu Lukasa Nilssona z rzutu karnego był remis 24:24, a po rzucie Kamila Syprzaka na prowadzenie wyszli Polacy. W dwóch ostatnich minutach karne zmarnowali Przemysław Krajewski i Lukas Nilsson, a trafienie Karola Bieleckiego przesądziło o zwycięstwie gospodarzy.

Polska - Szwecja 26:24 (12:12)

Polska: Sławomir Szmal - Przemysław Krajewski 5, Bartosz Konitz 5, Karol Bielecki 4, Maciej Gębala 2, Robert Orzechowski 2, Kamil Syprzak 2, Michał Jurecki 1, Michał Daszek 1, Piotr Chrapkowski 1, Piotr Masłowski 1, Jakub Łucak 1, Adam Wiśniewski 1, Michał Szyba, Piotr Grabarczyk

Szwecja: Mikael Appelgren, Mattias Andersson - Lukas Nilsson 5, Philip Stenmalm 4, Viktor Oestlund 3, Andreas Nilsson 3, Johan Jakobsson 2, Jesper Nielsen 2, Fredrik Petersen 2, Markus Olsson 2, Mattias Zachrisson 1, Tobias Karlsson, Jesper Konradsson, Linus Persson, Niclas Ekberg, Jonas Kaelmann