Boruc skapitulował trzykrotnie! Pierwszy gol Ibrahimovicia w Premier League

Manchester United bez problemów pokonał Bournemouth 3:1. Pierwszego gola w Premier League dla swojej nowej drużyny strzelił Zlatan Ibrahimovic. Cały mecz w barwach Bournemouth rozegrał Artur Boruc.

Spotkanie w pierwszej części gry nie zachwyciło. Dopiero w 26. minucie padł pierwszy celny strzał. Pięć minut przed zakończeniem spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji. Koncentracji zabrakło kapitanowi Bournemouth. Simon Francis mając na plecach Juana Matę za lekko podał w kierunku Boruca. Polski bramkarz zdążył interweniować, ale piłka trafiła w nogi obrońcy. Mata mając pustą bramkę nie mógł się pomylić.

Druga połowa to już tylko potwierdzenie jakości Manchesteru. W 59. minucie Wayne Rooney zdobył swoją 246 bramkę w barwach Czerwonych Diabłów i na wyciągnięcie ręki ma rekord sir Bobby’ego Charltona, który na swoim koncie ma 249 trafień. Chwilę później odpalił Zlatan Ibrahimovic, który w pierwszej części nie miał żadnego kontaktu z piłką w polu karnym rywala. Były zawodnik PSG precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Boruca. Bournemouth stać było jedynie na honorowe trafienie Adama Smitha.

Bournemouth – Manchester United 1:3 (0:1)

Bramki: Smith 69′ – Mata 40′, Rooney 59′, Ibrahimović 64′.