Ekstraklasa: Ruch wygrał w Krakowie

Mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów w 5. kolejce Lotto Ekstraklasy był starciem drużyn z dołu tabeli. Mimo, że to gospodarze szybko objęli prowadzenie, ekipa z Chorzowa zdołała odpowiedzieć dwoma trafieniami i wygrała to spotkanie.

Już w 5. minucie meczu Mateusz Zachara wykorzystał dobre zagranie Rafała Boguskiego i otworzył wynik meczu. Na skuteczną odpowiedź chorzowian trzeba było czekać niespełna dwadzieścia minut. Piłkarze Ruchu dążyli do wyrównania i okres ich aktywności został zwieńczony trafieniem Mariusza Stępińskiego, który oddał strzał z okolicy dziesiątego metra po dośrodkowaniu z prawej strony.

W pierwszej połowie obie ekipy zapewniły kibicom ciekawe widowisko, w którym nie brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. W 16. minucie, po uderzeniu Patryka Lipskiego z rzutu wolnego, ekipę z Krakowa od straty bramki uratował słupek. W 42. minucie szczęście mieli z kolei chorzowianie, gdy piłka po strzale Krzysztofa Drzazgi również trafiła w słupek.

Dziesięć minut po wznowieniu gry, w dosyć kuriozalnej sytuacji ekipa z Chorzowa zdobyła drugą bramkę. Błąd popełnił bramkarz Wisły Michał Miśkiewicz, który nie był w stanie złapać lub wybić piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nieporadność bramkarza wykorzystał Paweł Oleksy, który wepchnął futbolówkę do bramki gospodarzy.

Piłkarze Ruchu mogli jeszcze podwyższyć rezultat, gdy w 68. minucie Martin Konczkowski po podaniu Rafała Grodzickiego trafił w słupek. W końcówce Wiślacy nie byli w stanie stworzyć groźnych sytuacji pod chorzowską bramką i mecz zakończył się ich porażką.

Spotkanie z Ruchem przedłużyło fatalną passę Wisły, która w obecnym sezonie wygrała tylko raz, w inauguracyjnym spotkaniu z Pogonią Szczecin. W kolejnych grach piłkarze z Krakowa przegrywali kolejno: 0:3 z Arką Gdynia, 1:3 z Lechią Gdańsk, 1:2 z Cracovią i teraz 1:2 z ekipą z Chorzowa. Po pięciu kolejkach spotkań podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka zamykają tabelę ekstraklasy.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

Wisła: Michał Miśkiewicz - Jakub Bartosz, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Rafał Boguski, Denis Popovic (66. Petar Brlek), Krzysztof Drzazga (46. Zdenek Ondrasek), Krzysztof Mączyński, Patryk Małecki (58. Adam Mójta) - Mateusz Zachara.

Ruch: Kamil Lech - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy - Kamil Mazek (69. Łukasz Moneta), Łukasz Surma, Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Piotr Ćwielong - Mariusz Stępiński (90+3. Jakub Arak).

Bramki: 1:0 Mateusz Zachara (5), 1:1 Mariusz Stępiński (24), 1:2 Paweł Oleksy (55).

Żółte kartki: Maciej Sadlok, Adam Mójta, Krzysztof Mączyński (Wisła) - Rafał Grodzicki (Ruch).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 12 703.