Rio 2016: Kszczot nie pobiegnie w finale na 800 metrów!

Adam Kszczot zajął trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowym i nie awansował do finału rywalizacji na 800 metrów na igrzyskach w Rio de Janeiro! Marcin Lewandowski w swoim półfinale takze zajął trzecie miejsce, ale czas 1:44,56 dał mu promocję do decydującego biegu. Finał rozegrany zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek o 03:25.

W swoim biegu półfinałowym Kszczot zajął trzecie miejsce, a łącznie uzyskał dziewiąty wynik (1.44,70).

W finale wystąpi natomiast Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który także był trzeci w swojej serii, ale awansował jako tzw. szczęśliwy przegrany z szóstym rezultatem (1.44,56).

Do finału zakwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z trzech biegów półfinałowych oraz dwóch z najlepszymi wynikami.

Najszybciej w półfinałach pobiegli Francuz Pierre-Ambroise Bosse oraz Algierczyk Taoufik Makhloufi, uzyskując taki sam rezultat 1.43,85.