Roche nie wystartuje w Vuelcie przez... zanieczyszczoną klimatyzację w wiosce olimpijskiej

Irlandzki kolarz Nicolas Roche ujawnił, że podczas igrzysk w Rio nabawił się wirusowego zapalenia płuc i nie wystąpi w zbliżającej się Vuelcie a Espana. 32-latek obwinia… zanieczyszczoną i źle działająca klimatyzację.

"Najprawdopodobniej złapałem wirus z powodu źle działającej klimatyzacji w Rio. Duży pech. Jestem bardzo rozczarowany" - napisał Irlandczyk na Twitterze. W kolejnym tweecie dodał, że przewiduje powrót do ścigania w pierwszej połowie września.

Choroba przeszkodzi Roche'owi w starcie w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie, czyli Vuelta a Espana. Zawodnik Team Sky swoje największe triumfy święcił właśnie w wyścigu Dookoła Hiszpanii. W 2010 roku zajął szóste, a w 2013 piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Roche na igrzyskach w Rio wystartował w wyścigu ze startu wspólnego, by pomóc liderowi Irlandczyków Danielowi Martinowi. Obydwaj skończyli jednak poza czołową dziesiątką: Martin zajął trzynaste, a Roche 29/ miejsce.

Vuelta a Espana wystartuje 20 sierpnia, a zakończy się 11 października. Do największych faworytów zalicza się Alberto Contadora, Christophera Froome'a i Nairo Quintanę. W poprzedniej edycji zwyciężył Włoch Fabio Aru, a na najniższym stopniu podium stanął brązowy medalista igrzysk olimpijskich Rafał Majka.