Superpuchar Niemiec dla Bayernu! Udany debiut Ancelottiego

Carlo Ancelotti zdobył pierwsze trofeum dla Bayernu Monachium. W meczu o Superpuchar Niemiec jego podopieczni pokonali Borussię Dortmund 2:0. Całe spotkanie w barwach mistrzów Niemiec zagrał Robert Lewandowski. W Borussii zabrakło Łukasza Piszczka.

Tegoroczny mecz o Superpuchar Niemiec miał ciekawą historię. Powrót do Dortmundu Matsa Hummelsa, debiuty nowych zawodników, a także nowego szkoleniowca Bayernu – Carlo Ancelottiego. To wszystko budowało emocjonujące tło tego spotkania.

- Nie szykowaliśmy naszej optymalnej formy właśnie na ten mecz – powiedział przed spotkaniem trener Borussii Tomas Tuchel. Nie było tego jednak widać w pierwszej połowie. Wyglądało na to, że gospodarze są zdecydowanie bliżej optymalnej formy od Bayernu. Mieli kilka szans do zdobycia bramki. Próbowali Ousmane Dembele, Adrian Ramos, Pierre-Emerick Aubameyang, ale świetnie dysponowany był Manuel Neuer. Bramce Romana Burkiego Bayern poważnie zagroził jedynie za sprawą mocnego strzału Arturo Vidala.

Mimo że Borussia prezentowała się lepiej także na początku drugiej połowy, to Bayern objął prowadzenie. Podania Lewandowskiego nie przejął Thomas Muller, a do piłki dopadł Vidal. Z jego strzałem poradził sobie Burki, ale przy dobitce już nie miał szans. Bayern grający bez fajerwerków był jednak bardzo konkretny. W 80. minucie Muller po przedłużeniu dośrodkowania przez Hummelsa pewnym strzałem pokonał Burkiego. Tym samym zapewnił piąty Superpuchar w historii Bayernu Monachium.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Bramki: Vidal 58, Muller 80. Sędziował: Tobias Welz (Wiesbaden) Widzów: 81360

Borussia: Roman Buerki - Felix Passlack, Sokratis Papastathopoulos, Marc Bartra, Marcel Schmelzer - Gonzalo Castro, Sebastian Rode - Ousmane Dembele (69' Andre Schuerrle), Shinji Kagawa, Adrian Ramos (69' Julian Weigl) - Pierre-Emerick Aubameyang (78' Emre Mor).

Bayern: Manuer Neuer - Philipp Lahm, Javi Martinez, Mats Hummels, David Alaba - Xabi Alonso - Thomas Mueller (86' Rafinha), Thiago Alcantara, Arturo Vidal (71' Joshua Kimmich), Franck Ribery (65' Kingsley Coman) - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Passlack 29', Dembele 39', Rode 61' (BVB), Martinez 10', Ribery 29', Alonso 29' (Bayern).