Mistrz jest tylko jeden! Usain Bolt z siódmym olimpijskim złotem

Lekkoatletyka
Mistrz jest tylko jeden! Usain Bolt z siódmym olimpijskim złotem
fot. PAP

Usain Bolt wygrał finałowy bieg na 100 metrów podczas igrzysk w Rio de Janeiro! Jamajczyk zwyciężył z czasem 9,81 s! Drugi na mecie Justin Gatlin był gorszy od Bolta o 0,08 s.

Rekordzista świata i obrońca tytułu był najszybszy już w półfinałach. Uzyskał czas 9,86, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie. Co więcej Bolt zwolnił na kilkanaście metrów przed metą, spokojnie rozglądając się za rywalami walczącymi za jego plecami!

O 0,06 wolniejszy był startujący w tej samej serii Kanadyjczyk Andre De Grasse. Trzeci rezultat półfinałów - 9,94 - osiągnął Amerykanin Justin Gatlin. Setną sekundy wolniej od niego dystans pokonał Francuz Jimmy Vicaut, który jako jedyny Europejczyk zakwalifikował się do biegu finałowego

W Londynie przed czterema laty oraz w Pekinie w 2008 roku Bolt zdobywał złote medale na 100 m, 200 m oraz w sztafecie 4x100 m. Teraz do swojego bogatego dorobku dorzucił już kolejne złoto na królewskim dystansie, po tym jak zdystansował swoich rywali w biegu finałowym.

 

Jamajczyk nie miał najlepszej reakcji startowej, ale tak jak ma w zwyczaju, połknął przeciwników w drugiej części dystansu. Najdłużej z Boltem próbował walczyć Gatlin, ale i on musiał uznać wyższość króla na ostatnich metrach. Jako trzeci linię mety przeciął Kanadyjczyk Andre De Grasse, który przegrał z Amerykaninem o jedyne 0,02 s!

 

Medaliści biegu na 100 m:

złoty - Usain Bolt (Jamajka)
srebrny - Justin Gatlin (USA)
brązowy - Andre De Grasse (Kanada)

 

Wyniki:

 

1. Usain Bolt (Jamajka) 9,81 s
2. Justin Gatlin (USA) 9,89
3. Andre De Grasse (Kanada) 9,91
4. Yohan Blake (Jamajka) 9,93
5. Akani Simbine (RPA) 9,94
6. Ben Youssef Meite (Wybrzeże Kości Słoniowej) 9,96
7. Jimmy Vicaut (Francja) 10,04
8. Trayvon Bromell (USA) 10,06

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze