Rekord świata Anity Włodarczyk! Polka znokautowała rywalki w olimpijskim finale

Lekkoatletyka
Rekord świata Anity Włodarczyk! Polka znokautowała rywalki w olimpijskim finale
fot. PAP

Anita Włodarczyk wynikiem 82,29 m pobiła własny rekord świata w rzucie młotem. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 81,08 m! Polka zdecydowanie wygrała olimpijski finał młociarek i zdobyła drugie złoto dla naszego kraju na igrzyskach w Rio de Janeiro!

Rekordowa próba Polki miała miejsce w trzeciej kolejce rzutów. Po dwóch pierwszych Włodarczyk prowadziła z ogromną przewagą nad kolejnymi zawodniczkami, ale trzeci rzut znokautował rywalki. 82 metry i 29 centymetrów wprawiło w zachwyt wszystkich kibiców na stadionie i przed telewizorami!

 

Nawet czwarta, spalona próba naszej młociarki, która zahaczyła o siatkę poleciała w okolice 80 metra. Rywalki były daleko za plecami Polki, która w piątym rzucie byłą bardzo blisko poprawienia rekordowego wyniku. Zmierzono jej 81,74 m, co w tym momencie było drugim najlepszym rezultatem w historii kobiecego rzutu młotem.

 

W międzyczasie trwała walka o pozostałe miejsca na podium. Do ostatniej kolejki na trzecim miejscu była Betty Heidler, ale w szóstym rzucie przerzuciła ją Brytyjka Sophie Hitchon. Na drugim miejscu rywalizację skończyła Chinka Wenxiu Zhang. A Włodarczyk w ostatniej próbie posłała młot na odległość 79,60 m, pieczętując drugie złoto dla Polski na igrzyskach w Rio!

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze