Rio 2016: Biles nie zdobędzie pięciu złotych medali

Inne
Rio 2016: Biles nie zdobędzie pięciu złotych medali
fot. PAP/EPA

Amerykańska gimnastyczka Simone Biles nie będzie pierwszą zawodniczką z dorobkiem pięciu złotych medali w jednych igrzyskach. Po trzech krążkach z najcenniejszego kruszcu, wywalczonych w Rio de Janeiro, zdobyła tylko brąz w ćwiczeniach na równoważni.

19-letnia zawodniczka triumfowała wcześniej w wieloboju indywidualnym i drużynowym oraz w skoku, ale na równoważni lepsze od niej okazały się Holenderka Sanne Wevers oraz koleżanka z reprezentacji Laurie Hernandez.

 

Biles ma jeszcze szansę na czwarte złoto w finale ćwiczeń wolnych. Jeśli go zdobędzie, wyrówna rekord należący do trzech gimnastyczek: reprezentantki Związku Radzieckiego Larysy Łatyniny (1956), startującej w barwach Czechosłowacji Very Caslavskiej (1968) oraz Rumunki Ecateriny Szabo (1984).

 

Po cztery złote medale na jednych igrzyskach wywalczyły także trzy pływaczki, w tym czterokrotna mistrzyni z Rio Amerykanka Katie Ledecky, oraz holenderska lekkoatletka Fanny Blankers-Koen. Pięciu złotych krążków nie wywalczyła żadna kobieta, a sześciokrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła w 1988 roku w Seulu pływaczka z NRD Kristin Otto, na której ciążyły jednak podejrzenia o stosowanie dopingu

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie