Dardan Berisha przez kilka ostatnich sezonów występował w lidze kosowskiej i w Chorwacji. Najpierw był zawodnikiem BK Peja, potem przeniósł się do Sigalu Prisztina. Z tym zespołem wytępował m.in. w Lidze Bałkańskiej, skupiającej drużyny z: Kosowa, Czarnogóry, Bułgarii czy Rumunii. Poprzedni sezon rozpoczął w Cibonie Zagrzeb, ale ostatecznie rozstał się z tym klubem i wrócił do Sigalu Prisztina (w ostatnim sezonie notował 18,5 pkt i 4,5 asysty na mecz). Teraz zagra w Polfarmeksie Kutno, gdzie ma wzmocnić grę na obwodzie.

 

Berisha był zawodnikiem reprezentacji Polski. Trener Ales Pipan zabrał go m.in. na EuroBasket 2011. Berisha radził tam sobie bardzo dobrze, dwukrotnie był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny: reprezentacji Turcji (ówczesnym wicemistrzom świata rzucił 21 pkt), a Wielkiej Brytanii - 19 pkt. W meczu z Turcją Berisha zdobył też decydujące punkty, po świetnej indywidualnej akcji, na kilkanaście sekund przed końcem meczu.

 

Rzucający obrońca dostał także powołanie od selekcjonera Mike'a Taylora w zeszłym roku, ale poprosił o zwolnienie ze zgrupowania, bo nie czuł się dobrze na pozycji rozgrywającego, na której próbował go selekcjoner.

 

Dostał propozycję gry dla powstającej reprezentacji Kosowa i zgodził się w niej występować w eliminacjach do EuroBasketu 2017, a tym samym zamknął sobie możliwość gry dla Polski. FIBA wyraziła zgodę na zmianę przez niego reprezentacji, ponieważ w czasie, gdy grał dla Polski, Kosowo nie było jeszcze uznawane przez tę organizację.