Cała sytuacja miała miejsce w 90 minucie meczu Allsvenskan pomiędzy Jonkopings i Ostersund (1:1, asystę przy golu dla gospodarzy zanotował Paweł Cibicki). Na murawę wtargnął kibic, który bez pardonu zaatakował bramkarza gości, Aly'ego Keitę. Błyskawicznie zareagowały służby porządkowe oraz zawodnicy obu klubów. 17-latek został sprowadzony do parteru i wyprowadzony ze stadionu.

Po aresztowaniu i wyprowadzeniu chuligana przez ochroniarzy ze stadionu stwierdził on, że pozostawił na stadionie torbę, w której znajduje się bomba. Obiekt w Jonkoping został dokładnie przeszukany, ale nie odnaleziono żadnego podejrzanego pakunku.

Mecz został przerwany i najprawdopodobniej zweryfikowany jako walkower dla Ostersund. Jeśli jednak dojdzie do powtórki to na pewno nie obejrzy jej niezrównoważony kibic. Niebawem wystosowany zostanie bowiem wobec niego akt oskarżenia.