Tygrysy z Hull znakomicie rozpoczęły sezon Premier League już w pierwszej kolejce ogrywając sensacyjnego mistrza Anglii - Leicester City 2:1. Wygrana jednak cieszy tylko do pewnego stopnia, bowiem zespół z KC Stadium zmaga się z ogromnymi problemami kadrowymi. Zwiększenie opcji w pierwszej linii miałby gwarantować snajper Legii Warszawa, Nemanja Nikolić.

Węgier ma za sobą rewelacyjny debiutancki sezon w Polsce, a w bieżących rozgrywkach niemal w pojedynkę próbuje popchnąć Legię do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To właśnie mecze ostatniej rundy eliminacyjnej są największą przeszkodą w ramach ewentualnej przeprowadzki Węgra na Wyspy, bowiem Legia przed dwumeczem z Dundalk chce utrzymać swoją największą gwiazdę w zespole. Anglicy chcą jednak pójść na rękę zespołowi z Łazienkowskiej i transfer sfinalizować dopiero po rozstrzygnięciu sprawy awansu.

Hull interesowało się Węgrem jeszcze za czasów jego gry w Videotonie, jednak ostatecznie nie zdecydowało się rywalizować z Legią o transfer. Zainteresowanie ze strony Anglików potwierdził menedżer zawodnika, Vladan Filipovics. Na konto Legii miałyby wpłynąć nawet trzy miliony euro.