Podolski i Schweinsteiger rozegrają pożegnalne mecze w reprezentacji

Piłka nożna
Podolski i Schweinsteiger rozegrają pożegnalne mecze w reprezentacji
fot. PAP/EPA
Podolski i Schweinsteiger grali wspólnie w reprezentacji przez 12 lat. Na zdjęciu cieszą się ze zwycięstwa w Pucharze Konfederacji w 2005 roku.

Piłkarze Lukas Podolski i Bastian Schweinsteiger, którzy zakończyli karierę w drużynie narodowej Niemiec, rozegrają pożegnalne mecze w reprezentacji. Ten drugi wystąpi 31 sierpnia w spotkaniu z Finlandią, a urodzony w Gliwicach napastnik musi wyleczyć kontuzję.

O końcu kariery międzynarodowej Podolski poinformował w poniedziałek. "Dziękuję wam, kibice! 129 meczów, 12 lat. To było coś wielkiego i wspaniałego, byłem zaszczycony" - napisał 31-letni napastnik na portalu społecznościowym. Schweinsteiger wycofał się pod koniec lipca.

Obaj piłkarze zadebiutowali w reprezentacji Niemiec w 2004 roku i byli przez wiele lat ważną częścią drużyny. Wywalczyli z nią mistrzostwo świata 2014 w Brazylii, wcześniej byli na trzecim miejscu w 2006 i 2010 roku. Są także wicemistrzami Europy z 2008 roku.

"Basti i Lukas mają ogromne zasługi dla drużyny narodowej, DFB (Niemieckiej Federacji Piłkarskiej - PAP) i całego niemieckiego futbolu. Wiem, że dla obu wiele znaczyłoby zagrać jeszcze raz dla kraju" - powiedział selekcjoner Joachim Loew, cytowany w oficjalnym oświadczeniu DFB.

Schweinsteiger ma wystąpić w koszulce drużyny narodowej po raz 121. w towarzyskim meczu z Finlandią 31 sierpnia. Podolski, który w niemieckiej reprezentacji rozegrał dotychczas 129 spotkań i zdobył 48 bramek - w obu zestawieniach jest trzeci w historii - nie będzie mógł wówczas zagrać. Doznał bowiem kontuzji kostki i będzie pauzował przez kilka tygodni.

"Zapewniłem go, że on też będzie mógł pożegnać się z kibicami na boisku, w koszulce reprezentacyjnej" - powiedział Loew. "Poldi" ma wystąpić w innym spotkaniu towarzyskim rozegranym w Niemczech.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze