Rio 2016: Czwarty złoty medal Biles

Inne
Rio 2016: Czwarty złoty medal Biles
fot. PAP/EPA

Amerykanka Simone Biles zdobyła czwarty złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro, triumfując w ćwiczeniach wolnych. W przeszłości tylko trzem gimnastyczkom udała się ta sztuka na jednych igrzyskach.

19-letnia Biles zwyciężyła wcześniej w wieloboju indywidualnym i drużynowym oraz w skoku, ale w poniedziałek w ćwiczeniach na równoważni musiała zadowolić się tylko brązowym medalem.

 

Amerykanka wyrównała rekord należący do trzech gimnastyczek: reprezentantki Związku Radzieckiego Larysy Łatyniny w Melbourne (1956), startującej w barwach Czechosłowacji Very Caslavskiej w Meksyku (1968) oraz Rumunki Ecateriny Szabo w Los Angeles (1984).

 

Po cztery złote medale na jednych igrzyskach wywalczyły także trzy pływaczki, w tym czterokrotna mistrzyni z Rio Amerykanka Katie Ledecky, oraz holenderska lekkoatletka Fanny Blankers-Koen. Pięciu złotych krążków nie wywalczyła żadna kobieta, a sześciokrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła w 1988 roku w Seulu pływaczka z NRD Kristin Otto, ale w innej epoce badań antydopingowych.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie