Rio 2016: Siedmioboistki przeskoczyły płot, by... zrobić sobie selfie z Boltem

Sława Usaina Bolta nie zna granic. O zdjęciu ze słynnym sprinterem marzą już nie tylko kibice, ale także… inni sportowcy startujący w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Do bardzo ciekawego wydarzenia doszło po finałowym biegu na 100 metrów mężczyzn, w którym Bolt po raz kolejny zdystansował rywali i zdobył swój trzeci złoty medal. Stojące na trybunach trzy siedmioboistki przeskoczyły stadionowe ogrodzenie, żeby zrobić sobie… selfie z cieszącym się Jamajczykiem. Okazało się, że "intruzkami" są trzy medalistki: Nafissatou Thiam, Jessica Ennis-Hill i Brianne Theisen-Eaton.

"Zdobyć swój olimpijski medal. Przeskoczyć ogrodzenie. Zrobić sobie selfie z Boltem. Zaliczone!" - napisała na Twitterze Theisen-Eaton, a niewiele później zamieściła słynne już zdjęcie.

Zwyciężczynią siedmioboju została z wynikiem 6810 punktów Belgijka Thiam, srebrny medal zdobyła Brytyjka Ennis-Hill (6775 pkt), a na najniższym podium stanęła Kanadyjka Theisen-Eaton (6653 pkt).