Rio 2016: Walczykiewicz wicemistrzynią olimpijską!

Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w finale kajakarek na 200m z czasem 40,279! Jest to siódmy medal dla Polski na igrzyskach w Rio! Wygrała Lisa Carrington - 39,864. Trzecia była Inna Osipenko-Radomska- 40,401.

Walczykiewicz nadzieje na medal rozbudziła już w półfinałach. W swojej serii była najlepsza, a pośród wszystkich półfinalistów miała trzeci czas.

Zdecydowaną faworytką finału była Carrington, złota medalistka z Londynu. Tym razem także nie zawiodła! Od początku prowadziła. Walczykiewicz jednak nie odpuszczała. Wytrzymała wysokie tempo i zdobyła swój upragniony medal! Reprezentantka Nowej Zelandii była poza zasięgiem. Wyprzedziła polkę aż o 0,4 sekundy.

Swoim medalem Walczykiewicz zrehabilitowała się za nieudany występ w Londynie. W 2012 roku polka była dopiero piąta mimo że do połowy dystansu przewodziła stawce. Już wtedy zapowiadała rehabilitację w Rio i dotrzymała słowa!