Rio 2016: Zalewski poza półfinałem na 200 m, pewny awans Bolta

Karol Zalewski z czasem 20,54, zajął piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m i nie awansował do półfinału rywalizacji w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Bez problemów miejsce w półfinale zapewnił sobie Jamajczyk Usain Bolt.

Rekordzista świata i dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 200 m Bolt czasem 20.28 wygrał swoją serię eliminacyjną, wyraźnie zwalniając na ostatnich metrach.

W Londynie przed czterema laty oraz w Pekinie w 2008 roku Bolt zdobył złote medale na 100 m, 200 m oraz w sztafecie 4x100 m. Teraz walczy o powtórzenie tego osiągnięcia. Na razie został po raz trzeci mistrzem olimpijskim na 100 m i wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrą stronę.

Najlepszy czas eliminacji uzyskał brązowy medalista z Rio na 100 m Kanadyjczyk Ande De Grasse - 20.09. W półfinale wystąpi też m.in. srebrny na "setkę" Amerykanin Justin Gatlin, który awansował uzyskując czas 20.42. Zalewski został sklasyfikowany na 37. miejscu.

Do półfinałów kwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z 10 biegów eliminacyjnych oraz czterech z najlepszymi czasami.