Dwudziesta rocznica gola, który wstrząsnął światem futbolu. A w roli głównej Beckham (WIDEO)

To wydarzyło się dokładnie dwadzieścia lat temu. 17 sierpnia 1996 roku w trakcie meczu pomiędzy Wimbledonem, a Manchesterem United David Beckham strzelił jednego z najbardziej spektakularnych goli w historii piłki nożnej. 21-letni wówczas Beckhama pokonał szkockiego bramkarza Wimbledonu - Neila Sullivana uderzeniem z połowy boiska. Dzisiaj "Becks" jest już na zasłużonej piłkarskiej emeryturze, jednak takiego wyczynu zapewne nie zapomni do końca życia.

Była 83. minuta meczu 1. kolejki Premier League. Zespół prowadzony przez legendarnego Szkota - Sira Alexa Fergusona prowadził 2:0 po trafieniach Erica Cantony i Denisa Irwina. Beckham, który dopiero co stawał się podstawowym graczem United zrobił coś niewiarygodnego.

Wychowanek "Czerwonych Diabłów" w końcówce meczu dostrzegł, że Sullivana jest wysunięty i znajduje się przed polem karnym. Pomysł to jedno, a wykonanie to drugie. Jednak strzał Beckhama był perfekcyjny. Piłka poszybowała idealnie w miejsce, które założył sobie przyszły kapitana reprezentacji Anglii.

Co ciekawe światowa ikona popkultury występowała wówczas z numerem "10" na koszulce. Dopiero jakiś czas później "Becks" przejął po Ericu Cantonie słynną "siódemkę".