Antiga: Amerykanie byli lepsi, ich serwis robił różnicę. Stać ich na złoto

Inne
Antiga: Amerykanie byli lepsi, ich serwis robił różnicę. Stać ich na złoto
fot. PAP

Bolesna porażka reprezentacji Polski w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich przeciwko USA brutalnie zakończyła nasze nadzieje na medal drużynowy. Podopiecznym Stephane'a Antigi nie udało się przerwać polskiej "klątwy" olimpijskich ćwierćfinałów. "Amerykanie byli lepsi, a ich zagrywka robiła różnicę" - mówił po meczu selekcjoner biało-czerwonych, Stephane Antiga.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: To dla nas wszystkich bardzo bolesna przegrana. Amerykanie byli lepsi od nas, a dodatkowo ich zagrywka potrafiła zrobić różnicę. Nasi rywale zagrali o wiele efektywniej. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych to zespół bardzo doświadczony, który dziś zaprezentował się znakomicie, zwłaszcza w komunikacji blok-obrona.

John Speraw, trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Zwycięstwo 3:0 nad reprezentacją Polski, grającą na bardzo wysokim poziomie, jest naprawdę czymś niezwykłym. Nasza zagrywka przyniosła nam dziś wiele punktów, ale równie dużo dała nam energia z jaką zagraliśmy przez całe spotkanie. Teraz wszystkie siły skupiamy na walce o medale.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Nasi rywale zagrali lepiej niż my. Bardzo chcieliśmy awansować do półfinałów, ale nie potrafiliśmy tego zrobić. Życzymy Amerykanom powodzenia w dalszej części turnieju. Myślę, że są wystarczająco doświadczonym zespołem, by sięgnąć po złoto.

David Lee, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Sporym zaskoczeniem było dla nas tak szybkie zwycięstwo, nad tak dobrym rywalem jakim jest Polska. Wygraliśmy mecz przede wszystkim dzięki doskonałej grze w polu serwisowym, przez co dawaliśmy naszym oponentom mało okazji do skutecznych ataków. To było kluczem do zwycięstwa. Chłopaki bombardowali przeciwników zagrywka po zagrywce. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać taki poziom do końca turnieju.

To już czwarty raz kiedy Polacy zakończyli udział w Igrzyskach Olimpijskich na etapie ćwierćfinału. W Atenach przegrali 0:3 z Brazylią, w Pekinie 2:3 z Włochami a w Londynie 0:3 z reprezentacją Rosji. W Rio de Janeiro wciąż nie udało się zatrzymać „klątwy ćwierćfinałów”.   

ch, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze