Hat-trick i asysta Lewandowskiego w Pucharze Niemiec!

Robert Lewandowski po przeciętnym występie w Superpucharze Niemiec odblokował się w spotkaniu pucharowym. W meczu z Carl Zeiss Jena Polak zdobył trzy bramki, a przy golu Arturo Vidala zanotował asystę.

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec Bayernu nie czekało trudne zadanie. Rywalem mistrzów Niemiec był zespół z Regionalligi - Carl Zeiss Jena. Choć ta drużyna w tym sezonie nie straciła jeszcze bramki i po czterech kolejkach jest liderem tabeli, to zdecydowanym faworytem spotkania był Bayern. Nikt nie spodziewał się innego rezultatu jak wysokie zwycięstwo klubu z Bundesligi.

Zaskoczenia nie było. Po pierwszej połowie Bayern prowadził 3:0 po trzech bramkach… Lewandowskiego. Polak już w 3. minucie pierwszy raz wpisał się na listę strzelców. W drugiej części spotkania kolejne trafienie dla Bayernu dołożył Vidal, a asystę zanotował reprezentant Polski. Wynik spotkania na 5:0 dla mistrzów Niemiec ustalił Mats Hummels.

Carl Zeiss Jena - Bayern Monachium 0:5 (0:3)

Bramki: Lewandowski, 3, 34, 43; Vidal 72, Hummels 77.