Isinbajewa kończy karierę sportową

Inne
Isinbajewa kończy karierę sportową
fot. PAP

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Rosjanka Jelena Isinbajewa, w czwartek wybrana do Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, potwierdziła, że podjęła decyzję o definitywnym zakończeniu kariery sportowej.

Isinbajewa przebywa w Rio de Janeiro, ale nie startuje w igrzyskach, gdyż Rosjanie zostali wykluczeni z powodu afery dopingowej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

 

34-letnia Isinbajewa po wyborze do władz MKOl zapowiedziała, że jej celem będzie m.in. pomoc rosyjskim lekkoatletom w powrocie do międzynarodowej rywalizacji wśród najlepszych.

 

Rosjanka potwierdziła, że chce kandydować na szefa Rosyjskiej Federacji Lekkiej Atletyki.

 

"Chcę pomóc rodakom w powrocie na sportowe areny. To będzie dla nich forma rekompensaty za brak możliwości startu w olimpijskich zawodach w Rio de Janeiro" - przyznała tyczkarka, złota medalistka igrzysk w Atenach i Pekinie oraz brązowa w Londynie.

 

Rosyjscy lekkoatleci nie występują w Rio z powodu potężnej afery dopingowej. Ich wykluczenie Isinbajewa nazwała "pogrzebem lekkoatletyki". Kara została nałożona na podstawie raportu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), z którego wynika, że w Rosji w ukrywanie procederu niedozwolonego wspomagania lekkoatletów były zaangażowane m.in. ministerstwo sportu i tamtejsze laboratorium antydopingowe.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze