Rio 2016: Kapitalny finisz i wynik Jóźwik! Polka najlepsza w swoim półfinale

Inne
Rio 2016: Kapitalny finisz i wynik Jóźwik! Polka najlepsza w swoim półfinale
fot. PAP

Joanna Jóźwik pewnie wygrała swój bieg półfinałowy na 800 metrów i awansowała do finałowej rywalizacji na igrzyskach w Rio. Polka uzyskała znakomity czas 1:58,93 s, który jest gorszy od jej rekordu życiowego zaledwie o 0,58 s. Finał o 02:15 w nocy z soboty na niedzielę.

Jóźwik wystartowała w drugim biegu półfinałowym i przez większość dystansu biegła w środku stawki. Na ostatnich dwustu metrach została przyblokowana przez rywalki, ale w samej końcówce wyciągnęła asa z rękawa. Zafiniszowała w najlepszy możliwy sposób i niczym TGV wyprzedziła wszystkie przeciwniczki na ostatniej prostej. Jóźwik po raz pierwszy w tym sezonie złamała granicę dwóch minut.

Niestety sztuka awansu do finału nie udała się drugiej z Polek - Angelice Cichockiej, która w pierwszym biegu półfinałowym zajęła ostatnie miejsce. Pierwszy rezultat półfinałów miała wielka faworytka do złota - Caster Semenya, która przebiegła 800 m w czasie 1:58,15 s. Pozostałe trzy zawodniczki biegnące z Semenyą w trzecim półfinale uzyskały rezultaty lepsze od Jóźwik i także awansowały do biegu finałowego.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze