Sampdoria w letnim oknie transferowym pozyskała już innego Polaka - Karola Linettego. W przeszłości w klubie z Genui występowali Bartosz Salamon oraz Paweł Wszołek. Najlepszego obrońcę mistrzów Polski chce pozyskać także spadkowicz z Bundesligi, Hannover 96. Klub Artura Sobiecha za wszelką cenę chce wrócić do elity. Niemcy są gotowi wyłożyć za reprezentanta Polski nawet 4 miliony euro.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego przypominają, że Pazdan jest bardzo uniwersalnym graczem. Włosi doskonale zdają sobie sprawę, że doświadczony zawodnik może występować zarówno w obronie, jak na pozycji defensywnego pomocnika.

Dla niespełna 29-letniego Pazdana może być to ostatni moment, żeby trafić do dobrego zachodniego klubu. Jednak Legia Warszawa jest już jedną nogą w Lidze Mistrzów. Perspektywa gry w tych elitarnych rozgrywkach jest bardzo kusząca. Decydując się na transfer do Sampdorii, a tym bardziej do Hannoveru 96 reprezentant Polski nie będzie miał na to żadnych szans. Z drugiej strony występy we włoskiej Serie A każdemu, zwłaszcza defensywnemu piłkarzowi dają możliwość rozwoju.