Premier League: Pewna wygrana Manchesteru po bramkach Ibrahimovicia

Zlatan Ibrahimović był bohaterem drugiego meczu "Czerwonych Diabłów" w Premier League w tym sezonie. Manchester United pokonał Southampton 2:0 i Szwed zdobył obie bramki. W barwach United ponownie zadebiutował Paul Pogba, który przeszedł z Juventusu Turyn za 105 milionów euro.

Piłkarze Manchesteru United w pierwszej połowie oddawali inicjatywę piłkarzom Southampton. To goście częściej byli przy piłce, ale to "Czerwone Diabły" stwarzały większe zagrożenie. Pierwszy groźny strzał oddał debiutujący w barwach Manchesteru United Paul Pogba. Już w 12. minucie boisko w wyniku kontuzji musiał opuścić Oriol Romeu. Podopieczni Mourinho zaczęli przejmować inicjatywę i w 36. minucie akcję bramkową rozpoczął Pogba. Francuz zagrał piłkę na skrzydło do Wayne'a Rooneya, ten dośrodkował do Ibrahimovicia i Szwed pięknym strzałem głową pokonał Frasera Forstera.

W drugiej części meczu "Czerwone Diabły" częściej utrzymywały się przy piłce i kontrolowały przebieg spotkania. W 52. minucie w polu karnym Jordie Clasie, który zmienił kontuzjowanego Romeu, faulował Luke'a Shawa. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Manchesteru United. Do piłki podszedł Ibrahimović i ponownie pokonał Forstera. Pogba dobrze rozgrywał piłkę w środku pola, notując kilka podań otwierających drogę do bramki i z pewnością może zaliczyć swój ponowny debiut do udanych.

Manchester United - Southampton 2:0

Bramki: Ibrahimović 36, 52

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw - Pogba, Fellaini - Mata ('75 Mkhitaryan), Rooney ('89 Smalling), Martial ('82 Ander Herrera) - Ibrahimović

Southampton: Forster - Soares, van Dijk, Fonte, Targett - Romeu('12 Clasie), Hojbjerg, Davis ('67 Austin), Tadic - Long ('84 Rodriguez), Redmond