Rio 2016. Francja zagra o złoto, Niemcy o brąz! Zdecydowała ostatnia akcja!

To był mecz godny półfinału igrzysk. Mistrzowie olimpijscy i wielcy faworyci Francuzi prowadzili w drugiej połowie różnicą siedmiu bramek, ale niemieccy mistrzowie Europy doprowadzili w ostatniej minucie do remisu. Na dwie sekundy przed końcem Narcisse dał Francji awans do finału.

Emocjonujący to mało powiedziane. Mecz dominujących od dekady w światowym handbalu Francuzów z odradzającymi się po latach kryzysu Niemcami mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców.

Od pierwszej minuty mistrzowie olimpijscy z Pekinu i Londynu grali imponująco. W kolejnych atakach rozwijali taką szybkość, że Niemcy nie byli w stanie nawet dokładnie zobaczyć, co się dzieje; a co tu mówić o zatrzymaniu akcji napędzanych przez tercet Karabatić - Narcisse- Porte. Po pierwszej połowie Francuzi prowadzili różnicą trzech trafień, a pewnie byłoby więcej gdyby nie fantastyczne interwencje Silvio Heinevettera i zabójcza skuteczność Uwe Gensheimera.

Po przerwie trener Dagur Sigurdsson próbował przełamać Francuzów. Ryzykował, wycofywał bramkarza. Właśnie w takiej sytuacji dwie kolejne akcje zakończyły się rzutami Francuzów do pustej bramki i zrobiło się 22:15. Można było się obawiać, że to koniec emocji. Ale Niemcy zawsze grają do końca.

Efekt niezwykle ambitnej postawy Niemców to topniejąca przewaga mistrzów olimpijskich. Po dwóch trafieniach Tobiasa Reichmanna w odstępie kilkudziesięciu sekund zrobiło się 28:28. A na zegarze pozostawała minuta...

I raz jeszcze okazało się, że jeśli ktoś wygrał już dziewięć wyrównanych, dramatycznych meczów o wielką stawkę, to przy dziesiątej próbie będzie miał dużo większe szanse niż ktoś, dla kogo to nowa sytuacja. Doświadzceni, bardzo utytułowani Francuzi przechytrzyli Niemców. Rozgrywali akcję bardzo długo, do granic cierpliwości sędziów. W końcu, już przy sygnalizacji gry pasywnej jeszcze spokojnie wymienili trzy podania i Daniel Narcisse po zbiegnięciu na prawe rozegranie rzucił bramkę. Dwie sekundy później rozbrzmiała ostatnia syrena.

Półfinał turnieju olimpijskiego piłkarzy ręczych
Francja - Niemcy 29:28 (16:13)

Francja: Omeyer 1 - Narcisse 7, Porte 5, N. Karabatić 4, L. Karabatić 4, Guigou 3, Mahe 2, Grebille 1, Abalo 1, Sorhaindo 1,  Fabregas, Di Panda, N'Guessan.

Niemcy: Wolff, Heinevetter  -  Gensheimer 11, Kuhn 8, Reichmann 4, Drux 2, Weinhold 1, Strobel 1, Hafner 1, Fath, Lemke, Wiencek, Wiede, Pekeler.

Francja zagra w trzecim kolejnym finale olimpijskim. Niemcy powalczą o brąz. A tak relacjonowaliśmy pierwszy półfinał turnieju olimpijskiego...