Runowski: Przeciwnik mi się podoba. Trenerowi też...

Sporty walki

Przemysław Runowski (11-0, 2 KO) jest optymistą przed swoją walką. Przepracował ciężko trzy miesiące i jest dobrze przygotowany do gali w Międzyzdrojach.

Artur Łukaszewski: Przemek, jesteś bardzo młodym zawodnikiem i masz już jeden pas WBC, a teraz będziesz walczył o WBC Intercontinental. Jak do tego podchodzisz?

Przemysław Runowski: Cieszę się, jestem jednym z najmłodszych zawodników w polskim boksie. Mam 22 lata i jeszcze cała kariera przede mną. Zdobywam paski jeden za drugim. Fajnie, że promotorzy dbają o to, żebym pojawiał się w rankingach. Tylko się z tego cieszyć.

Łatwo na pewno nie będzie. Jak przygotowywałeś się do tego pojedynku i jak siebie widzisz w ringu?

Przygotowania zacząłem trzy miesiące temu: najpierw była Warszawa, potem ciężki obóz w Zakopanem i na koniec Warszawa. Przygotowania przeszły bardzo dobrze, sparingi też. Już miesiąc wcześniej wiedziałem, kto będzie moim przeciwnikiem i od razu z trenerem zaczęliśmy oglądać jego walki. Walczy fajnie dla oka, bije dużo ciosów, przyjemnie się to ogląda. Trenerowi jego styl się podobał, mnie też. Od razu mi się spodobał, lubię takich zawodników. Myślę, że to może być dobra walka.

 

Cała rozmowa z Przemysławem Runowskim w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali na Polsat Sport i Polsat Sport Fight o godzinie 20.00 i o godzinie 23.15 na Polsacie.

Artur Łukaszewski, mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze