1 liga: Wigry i Podbeskidzie na czele. Pierwsze zwycięstwo Górnika

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała i Wigier Suwałki utrzymują się na czele 1. ligi po czterech kolejkach. "Górale" pokonali w Głogowie Chrobrego 2:0, a wicelider już w piątek wygrał u siebie z Wisłą Puławy 3:2. Pierwsze zwycięstwo odniósł Górnik Zabrze.

W meczu z ostatnim w tabeli i pozostającym bez gola Chrobrym bramki dla Podbeskidzia zdobyli na początku spotkania Słowak Robert Demjan oraz Damian Chmiel. Dla pierwszego z nich, króla strzelców ekstraklasy 2012/13, to trzeci gol w obecnym sezonie.

"Górale" prezentują bardzo równą formę na wyjazdach - dotychczas grali trzy mecze i każdy wygrali po 2:0. Ich dorobek uzupełnia punkt z poprzedniej kolejki ze spotkania z Wigrami (1:1).

Ekipa z Suwałk cały czas dotrzymuje kroku spadkowiczowi z ekstraklasy - obie mają po 10 punktów. W piątek Wigry pokonały u siebie trzecią w tabeli Wisłę Puławy 3:2, choć od dziesiątej minuty przegrywały po golu doświadczonego Sylwestra Patejuka. Beniaminek z Puław ma obecnie siedem punktów.

Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie odniósł Górnik Zabrze. Czternastokrotny mistrz Polski, który latem spadł z ekstraklasy, pokonał u siebie Pogoń Siedlce 2:0. Obie bramki zdobył w drugiej połowie Słowak Roman Gergel.

Dzięki tej wygranej podopieczni Marcina Brosza mają cztery punkty. Z kolei dla Pogoni (3 pkt) to trzecia z rzędu porażka w sezonie i ponownie bez zdobycia bramki.

Stomil Olsztyn, który rozpoczął zmagania ligowe z trzema minusowymi punktami (kara PZPN za niespełnienie wymogów licencyjnych), zremisował u siebie z GKS Katowice 1:1. W pierwszej połowie Grzegorz Goncerz z GKS nie wykorzystał rzutu karnego.

Czwartą kolejkę zakończy niedzielny mecz Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz.

Wyniki meczów 4. kolejki:

2016-08-19:

Chojniczanka Chojnice - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcin Biernat (5-głową), 1:1 Aleksander Jagiełło (16).
Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Bartłomiej Niedziela, Patryk Mikita, Michał Markowski, Jakub Biskup,
Piotr Kieruzel. Znicz Pruszków: Rafał Zembrowski, Radosław Bartoszewicz, Rafał Zaborowski, Mateusz Długołęcki,
Adrian Paluchowski.
Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów 1 700.

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Sylwester Patejuk (10), 1:1 Miłosz Kozak (17), 2:1 Kamil Zapolnik (25), 3:1 Łukasz Wroński (68),
3:2 Dawid Pożak (90+1).
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Rafał Augustyniak.Wisła Puławy: Mateusz Olszak, Patryk Słotwiński.
Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

Drutex Bytovia Bytów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Bąk (90).
Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Omar Monterde.Miedź Legnica: Keon Daniel.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 800.

Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Roman Gergel (59-głową), 2:0 Roman Gergel (77).
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Erik Grendel, Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz.Pogoń Siedlce: Marcin Burkhardt.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 6 871.

2016-08-20:

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kujawa (11-karny), 1:1 Eryk Sobków (60).
Czerwona kartka - GKS Katowice: Sebastian Nowak (86-faul).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 2 200.

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Robert Demjan (13), 0:2 Damian Chmiel (24).
Żółta kartka - Chrobry Głogów: Bartosz Kwiecień, Sebastian Bonecki.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Adam Deja.
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 2 000.

Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Kłus (56), 2:0 Karol Angielski (79), 3:0 Dariusz Kłus (85), 3:1 Krzysztof Kiercz (88).
Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Adam Banasiak, Jakub Łukowski.Stal Mielec: Przemysław Lech,