Glik i Grosicki zagrali w zwycięskich meczach swoich drużyn w Ligue 1

Zespoły AS Monaco i Rennes, które mają w składzie polskich piłkarzy, odpowiednio Kamila Glika i Kamila Grosickiego, wygrały mecze drugiej kolejki francuskiej ekstraklasy. W piątek zwycięstwo odniósł również Olympique Lyon, w którym zadebiutował Maciej Rybus.

Monaco pokonało na wyjeździe FC Nantes 1:0 po pierwszej w jego barwach bramce Brazylijczyka Boschilii w 25. minucie. Glik rozegrał cały mecz, a w końcówce zobaczył żółtą kartkę.

We wtorek zespół polskiego obrońcy podejmie Villarreal w rewanżu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (na wyjeździe wygrał 2:1), a 28 sierpnia zmierzy się w 3. kolejce Ligue 1 z broniącym tytułu Paris Saint-Germain.

Z kolei zespół Rennes wygrał u siebie z Nancy 2:0, a gole zdobyli Yoann Gourcuff (23.) i Giovanni Sio z Wybrzeża Kości Słoniowej (81.). Grosicki pojawił się na placu gry w 64. minucie.

W piątek Lyon pokonał Caen również 2:0. Obie bramki z rzutów karnych strzelił Alexandre Lacazette. Rybus rozegrał cały mecz - pierwszy o stawkę w barwach tego klubu.

W niedzielę PSG zmierzy się z Metz, a okazję debiutu w paryskim zespole może mieć Grzegorz Krychowiak.