LCS EU Playoffs: SPLYCE lepsze od H2k

E-sport
LCS EU Playoffs: SPLYCE lepsze od H2k
@lolesports

Ogromne emocje towarzyszyły dzisiejszemu spotkaniu półfinałowemu LCS EU Playoffs między H2k Gaming a SPLYCE. Do wyłonienia pierwszego finalisty letniego splitu League Championship Series, potrzebowaliśmy aż pięciu potyczek, w których ostatecznie lepsi okazali się podopieczni YamatoCannona, którzy awansowali do wielkiego finału LCS EU Summer Split.

Fani z naszego kraju, mocno trzymali kciuki za zawodników H2k, w których składzie występuje dwóch naszych rodaków – Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Vander” Bogdan. Walka na Summoner’s Rift, którą śledziliśmy z zapartym tchem, mogła podobać się wszystkim fanom śledzącym spotkanie SPLYCE z H2k Gaming. Tym bardziej, że agresywna gra po stronie H2k w pierwszym starciu, otworzyła wynik spotkania na korzyść ekipy Jankosa.

 

Obie formacje, świetnie przygotowały się do tego spotkania. W drugim starciu, do remisu doprowadzili podopieczni YamatoCannona, którzy sukcesywnie wypracowywali sobie przewagę nad przeciwnikami, zgarniając Barona i tym samym pierwszy punkt na swoje konto. Po przerwie, ekipa Jankosa lepiej wyglądała w bezpośrednich starciach, zdobywając kolejne obiekty na mapie i po raz kolejny wychodząc na prowadzenie w spotkaniu.

 

Gracze H2k byli już o krok od wielkiego finału League Championship Series Europe – Jankos i spółka, mieli na to aż dwie szansę, które ostatecznie zmarnowali przez świetną grę SPLYCE. YamatoCannon ostro zmotywował swoich podopiecznych do walki i tak w czwartym starciu, SPLYCE doprowadziło do remisu, aby przypieczętować swój udział w wielkim finale poprzez zwycięstwo w ostatnim pojedynku.

 

W krakowskiej Tauron Arenie, zawodnicy SPLYCE zmierzą się o zwycięstwo w letnim splicie LCS EU z zwycięzcami pojedynku G2 vs. UoL. Naszym rodakom, reprezentującym barwy H2k Gaming pozostała walka o trzecie miejsce.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze