Sensacja! Ajax Amsterdam przegrał na własnym stadionie!

Do wielkiej niespodzianki doszło w meczu 3. kolejki Eredivisie. Wicemistrz Holandii Ajax Amsterdam przegrał na własnym stadionie z Willem II Tilburg 1:2. Nie zawiedli za to piłkarze PSV Eindhoven, którzy rozbili na wyjeździe Zwolle 4:0.

Ajax do meczu mógł przystąpić nieco rozluźniony, bowiem ostatni raz punkty na własnym stadionie z Willem II stracił w… 2001 roku. Początek nie wskazywał, żeby tym razem mogło być inaczej. Już w pierwszej minucie z prawego skrzydła dośrodkował Anwar El-Ghazi, a silnym strzałem głową bramkarza pokonał Davy Klaassen. Piłkarze z Tilburga jednak się nie poddali i między 28. a 31. minutą wyprowadzili dwa – jak się później okazało – decydujące ciosy. Najpierw pięknego gola zdobył Erik Falkenburg, a kilkadziesiąt sekund później wynik ustalił Fran Sol. Dla Ajaksu był to już drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa w lidze. W poprzedniej kolejce podopieczni Petera Bosza zremisowali u siebie z Rodą Kerkrade 2:2.

Zdecydowanie lepiej zaprezentował się mistrz Holandii PSV Eindhoven, który pewnie pokonał na wyjeździe PEC Zwolle 0:4. Strzelanie w 22. minucie rozpoczął Nicolas Isimat-Mirin, a kolejne gole dokładali odpowiednio Jorrit Hendrix, Luuk de Jong i Steven Bergwijn. Dla PSV było to już czwarte kolejne zwycięstwo. Piłkarze z Eindhoven zdążyli już także zdobyć Superpuchar Holandii, w którym pokonali Feyenoord Rotterdam 1:0.

Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 1:2 (1:2)

Bramki: Davy Klaassen 1 - Erik Falkenburg 28, Fran Sol 31

PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0:4 (0:2)

Bramki: Nicolas Isimat-Mirin 22, Jorrit Hendrix 35, Luuk de Jong 86, Steven Bergwijn 89