Vuelta a Espana: Ekipa Sky wygrała pierwszy etap

Ekipa Sky, z Michałami Kwiatkowskim i Gołasiem w składzie, wygrała pierwszy etap wyścigu Vuelta a Espana, jazdę drużynową na czas. Koszulkę lidera zdobył Włoch Salvatore Puccio, który był pierwszym kolarzem brytyjskiej drużyny mijającym linię mety.

Trasę z Laias do Castrelo de Mino (27,8 km) w Galicji zawodnicy grupy Sky, których liderem w wyścigu jest Brytyjczyk Chris Froome, przejechali w czasie 30.37. O ułamki sekundy wyprzedzili kolarzy hiszpańskiego zespołu Movistar, w którego barwach jedzie m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana. Trzecie miejsce zajęła australijska Orica ze stratą sześciu sekund.

Na dziewiątej pozycji została sklasyfikowana niemiecka drużyna Bora-Argon 18, w składzie z Bartoszem Huzarskim.

Jeśli Froome'owi uda mu się zwyciężyć na Półwyspie Iberyjskim, będzie trzecim kolarzem mogącym się pochwalić triumfami w Tour de France i Vuelta a Espana w jednym sezonie. Po taki dublet sięgnęli tylko Francuzi Jacques Anquetil (1963) i Bernard Hinault (1978).

Wyniki 1. etapu, jazda drużynowa na czas, Laias - Castrelo de Mino (27,8 km): 1. Sky (Wielka Brytania) - 30.37 2. Movistar (Hiszpania) ten sam czas 3. Orica (Australia) 6 4. BMC (USA) 7 5. Etixx-Quick Step (Belgia) 22 6. Trek (USA) 50 7. Cannondale (USA) 52 8. Tinkoff (Rosja) 52 9. Bora-Argon 18 (Niemcy) 57 10. Astana (Kazachstan) 58